Omega Swatch Moonswatch Speedmaster Koleksiyonu

  •  26.03.2022
  •  Gunkut Saat

Omega x Swatch MoonSwatch Speedmaster Chronographs

Omega x Swatch Speedmaster MoonSwatch
 

Omega ve Swatch, Omega markasının lüksünü Swatch’ın daha gündelik olarak nitelendirilen havası ile birleştiren küçük bir hibrit saat koleksiyonu üretmek için biraraya geldi. MoonSwatch olarak adlandırılan bu yeni saatler, Omega’nın ilk aya iniş görevi sırasında Apollo 11 astronotlarının taktığı saatlere benzer bir tarzda tasarlanan Speedmaster Moonwatch modellerinden ilham alınarak üretildi.

Koleksiyondaki 11 saatin her biri, adını güneş sistemimizdeki gök cisimlerinden alıyor. Fazla yaygın olmayan renkleriyle ilişkili gezegen veya güneşi yansıtan, pil kapağında o gezegenin bir görüntüsünün kullanıldığı saatler mevcut. Ayrıca Omega’nın, uzay giysisiyle kullanıma hazır Velcro kayış olarak nitelendirdiği kayışlarla spor ve rahat bir kullanım sunuyor. Bu da onlara astronotlar tarafından kullanılması amaçlanan aksesuarlar gibi bir hava katıyor.

Güneş Sistemimizdeki gezegenlerin adlarını taşıyan onbir BIOCERAMIC saatten oluşan yeni bir koleksiyonla, Swatch hayranlarının beğenisine sunuyor.


Omega-X-Swatch-Moon-Swatch-Speedmaster-Chronographs-2.jpg

Saat koleksiyonuna gönül vermiş hemen her meraklı için bir koleksiyon objesi olarak görülen Omega Speedmaster Moonwatch, saat dünyasındaki kült statüsünü de korumaya devam ediyor. Omega ve Swatch’ı bir araya getiren BIOCERAMIC MoonSwatch koleksiyonu ise, ikonik tasarımını şimdiye kadar hiç olmadığı kadar cazip hale getiriyor.

Omega-X-Swatch-Moon-Swatch-Speedmaster-Chronographs-3.jpg

Güneş sistemimizdeki gezegenlere yönelik bu yaratıcı saygı duruşu, İsviçre Saatçilik endüstrisini kurtaran marka ile ikonik Speedmaster Moonwatch üreticisi arasındaki işbirliğini de taçlandırıyor.

Omega-X-Swatch-Moon-Swatch-Speedmaster-Chronographs-5.jpg

En yenilikçi Swatch BIOCERAMIC malzemesinin temel Omega Speedmaster Moonwatch tasarım öğeleriyle birleşimi. Asimetrik kasa, takimetre ölçeğindeki ikonik 'dot over ninety' ve kendine özgü Speedmaster alt kadranlara sahip.

Omega-X-Swatch-Moon-Swatch-Speedmaster-Chronographs-9.jpg Omega-X-Swatch-Moon-Swatch-Speedmaster-Chronographs-10.jpg

Tüm kadranlarda OMEGA x SWATCH markası, ikonik Speedmaster logosu ve yeni MoonSwatch logosu göze çarpıyor. Ön cama daha yakından bakıldığında, camın merkezine entegre edilmiş "gizli" 'S' logosu kendini belli ediyor. Kadranın dış halkası ve alt kadranlarındaki dairesel desen, tasarıma zarif bir dokunuş getirerek keskin ve pürüzsüz boynuz yapısına sahip. Saat, dakika, kronograf saniye ibreleri ve saat işaretleri Super-LumiNOVA fosfor dolgusuyla hemen her ortamda yeterli okunabilirlik sunuyor.

Omega-X-Swatch-Moon-Swatch-Speedmaster-Chronographs-1.jpg

BIOCERAMIC MoonSwatch modellerinde yer alan arka kapakların her biri, modelin ithaf edildiği göreve ilham veren ifadeler yer alıyor. "DREAM BIG FLY HIGH EXPLORE THE UNIVERSE REACH FOR THE PLANETS". Arkadaki her pil kapağı, tasarıma ilham veren gezegen gövdesinin görüntüsünü üzerinde taşıyor.

Omega-X-Swatch-Moon-Swatch-Speedmaster-Chronographs-6.jpg

42mm çapındaki BIOCERAMIC kasalar, 30 metreye kadar su geçirmiyor. Çarpıcı renklerle donatılan kadranların altında, ETA üretimi Quartz kalibre görev yapıyor. Temaya uygun Velcro© kayışla tamamlanan modeller, 26 Mart 2022'den itibaren Dünya'da yalnızca 110 Swatch mağazalarında satışa sunulmuştur.

Omega-X-Swatch-Moon-Swatch-Speedmaster-Chronographs-8.jpg

 

MoonSwatch
MoonSwatch
MoonSwatch
MoonSwatch
MoonSwatch
MoonSwatch
MoonSwatch
MoonSwatch
MoonSwatch
MoonSwatch
MoonSwatch